ویزای هند

فرم ثبت نام ویزای هند

صفر تا صد ویزای هند را با هورام گشت فرا بگیرید

ویزای هند برای ایرانیان به دو صورت الکترونیکی و لیبل صادر می‌شود. صدور ویزای هند فقط در قالب‌های تورهای گروهی هند و به صورت سینگل و طبق زمان تور انجام می‌گیرد. به طور کلی ویزای هند ریجکتی ندارد و طی مدت زمان 7 روز کاری به درخواست شما جواب داده می‌شود. سخت‌گیری خاصی برای اخذ ویزای هند وجود ندارد.

شرایط اخذ ویزای هند

هیچ شرایط خاصی برای اخذ ویزای توریستی هند وجود ندارد. اما باید توجه داشته باشید که سوء سابقه کیفری و حقوقی برای متقاضیان ویزای هند مشکل‌ساز می‌شود. برای اخذ ویزای کاری و تحصیلی هند شما باید از سوی یک کارفرما، موسسه آموزشی و یا دانشگاه دعوت‌نامۀ معتبر ارائه کنید.

مدارک اخذ ویزای هند

مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه و گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند. با توجه به اینکه ویزای هند به دو صورت الکترونیکی و حضوری اقدام می‌شود، برای درخواست ویزای الکترونیکی مدارک باید آپلود شود و برای درخواست حضوری باید مدارک را همراه خود داشته باشید. چک‌لیست مدارک ویزای هند به شرح زیر است:

فرم تکمیل شده ویزای هند (در ویزای الکترونیکی، فرم ویزای هند به صورت آنلاین تکمیل می‌شود)

اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 7 ماه اعتبار

۲ قطعه عکس رنگی 4*3 پس زمینه سفید

کپی برابر اصل تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی

کپی برابر اصل تمامی ویزاهای قبلی کشور هند (در صورت وجود)

بلیط رفت و برگشت هواپیما (مطابق با مدت زمان اقامت)

واچر هتل (مطابق با مدت زمان اقامت)

بیمه مسافرتی (مطابق با مدت زمان اقامت)

هزینۀ درخواست ویزای هند

هزینۀ ویزای هندوستان عموماً با هزینه‌های تور هند پرداخت می‌شود. با توجه به اینکه ویزای هند فقط در قالب تورهای گروهی اقدام می‌شود، شما نمی‌توانید به صورت انفرادی درخواست ویزای خود را ارسال کنید.

هزینه ویزای هند حدود 160 دلار است. ضمنا در صورت وجود، ارائه ویزای قبلی نیز الزامی است.

نحوه اقدام برای اخذ ویزای هندوستان

ویزای هند به دو صورت الکترونیکی و حضوری درخواست می‌شود. برای درخواست حضوری ویزای هند شما باید برای انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. برای درخواست الکترونیکی ویزای هند هم باید به سایت سفارت این کشور مراجعه کرده و همۀ اطلاعات و مدارک درخواستی را برای سفارت ارسال کنید. انگشت‌نگاری ویزای الکترونیکی هندوستان در مرزهای این کشور انجام می‌شود.مدت زمان اعتبار ویزای هند

مدت زمان اعتبار ویزای هند براساس مدت زمان اقامت شما در این کشور تعیین می‌شود. به طور مثال اگر شما در کشور هندوستان یک هفته اقامت داشته باشید، ویزای شما نیز برای مدت زمان 7 روزه معتبر خواهد بود. مدت اعتبار ویزای هند برای بیشتر از 30 روز امکان‌پذیر نیست.

مدت پاسخ‌گویی به درخواست

حدودا 7 روز کاری پس از ارائۀ درخواست ویزای هند (چه به صورت حضوری و چه به صورت الکترونیکی) جواب آن برای شما صادر می‌شود.آدرس و تلفن سفارت هندوستان در ایران

سفارت هند در ایران در آدرس تهران، عباس آباد، خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد، نبش کوچه بیست و دوم واقع شده است. سفارت هند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ فعالیت دارد. برای ارتباط تلفنی با سفارت هند نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱-۸۸۷۵۵۱۰۳ تماس بگیرید.