ویزای کانادا

فرم ثبت نام ویزای کانادا

کانادا کشوری مطمئن است و توانسته سطح بالایی از رفاه، بهداشت و امنیت را برای مردمان خود فراهم کند. این کشور بسیار مورد استقبال مردم از سرتاسر دنیا قرار گرفته و تمام افرادی که قصد مهاجرت دارند چه برای کار، چه برای تحصیل و چه برای اقامت، این کشور را در اولویت قرار می دهند و اگر تمام افراد دنیا قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشند دیگر جایی برای زندگی باقی نمی ماند، از این رو دولت کانادا، قوانین و مقرراتی جهت پذیرش افراد به کانادا تعیین کرده است و البته این قوانین چندان آسان نیستند که هر کسی بتواند پذیرفته شود. در واقع ویزا، مدرکی است که نشان دهنده پذیرش شخص در کشور مقصد است. جهت آشنایی با مراحل و شرایط اخذ ویزای کانادا می توانید با مشاورین آژانس هورام گشت تماس حاصل نموده و از مشاورین کسب اطلاعات نمایید. در ادامه به تمام سوالات و ابهاماتی که ممکن است در مسیر دریافت ویزای کانادا برای شما پیش بیاید مطالبی آماده شده است. با ما همراه باشید...

ویزاکاناداویزای کانادا

ویزای کانادا نوعی مدرک است که ضمیمه پاسپورت می شود و نشان از آن دارد که شخص مذکور میتواند در کانادا اقامت گزیند. با وجود تمام سختی ها و قوانینی که دولت کانادا برای پذیرش افراد متقاضی به کشورش اعمال کرده است، اما اگر کسی با تمام شرایط، مدارک و مراحل مورد نظر آشنایی داشته باشد میتواند ویزای کانادا را با کمترین مشکل دریافت کند. البته ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که به آن اشاره می شود.

ویزا-کانادا


انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا دارای دو نوع متفاوت است و فرد متقاضی می تواند بنا به نیاز خود برای دریافت ویزای کانادا اقدام نماید. از انواع ویزای کانادا می توان به ویزای موقت کانادا و ویزای دائم کانادا اشاره کرد. البته این تقسیم بندی، یک تقسیم بندی کلی است و درباره انواع ویزای کانادا می توان جزئی تر و بر اساس نیاز افراد بیان کرد که در اینجا به آن می پردازیم.

ویزای تحصیلی کانادا

**ویزای دانشجویی کانادا
**ویزای دانش آموزی کانادا
**ویزای نخبگان کانادا 

ویزای شغلی کانادا

**ویزای پزشکی کانادا
**ویزای پرستاری کانادا
**ویزای خود اشتغالی کانادا
**ویزای کار رانندگی کانادا
**ویزای نوآفرینی کانادا
**ویزای ویزیتوری کانادا
**ویزای هنری کانادا
**ویزای ورزشی کانادا
**ویزای کشاورزی کانادا
**ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا زیر گروه ویزای موقت کانادا محسوب می شود. این نوع ویزا مدرکی معتبر و رسمی است که به پاسپورت ضمیمه شده و به شما اجازه ورود به کانادا را می دهد. شرایط کلی جهت دریافت ویزای گردشگری کانادا را می توان داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی، داشتن شرایط جسمی و ذهنی سالم عنوان کرد. البته باید متعهد شوید که در زمان سفر به کانادا نباید به دنبال کار و استخدام در شرکتهای کانادایی باشید. شرایط مذکور، شرایط کلی بودند و از دیگر شرایط می توان به مواردی که در زیر بیان میشود اشاره کرد.

شرایط دریافت ویزای گردشگری کانادا

1. داشتن تمکن مالی
جهت اخذ ویزای توریستی کانادا باید از تمکن مالی برخوردار باشید. تمکن مالی در شرایط ایده آل و عالی برای زمانی که دعوتنامه داشته باشید برای هر نفر حدودا 200 میلیون تومان است و اما اگر دعوتنامه نداشته باشید برای هر نفر مبلغ 350 میلیون تومان است. این تمکن مالی باید با دلار کانادا باشد و به زبان انگلیسی ترجمه شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده مهر و امضا شود.

2. تاریخچه سفر
منظور از تاریخچه سفر، یعنی تمام سفرهای خارجی شما هم با ویزای شینگن و هم بدون ویزای شینگن است. این تاریخچه بر اساس تمکن و وسع مالی شما مورد بررسی قرار میگیرد. 


مدت اقامت با ویزای توریستی کانادا

با دریافت ویزای توریستی و گردشگری کانادا می توانید به مدت 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید. در زمان ورود به کانادا و هنگامی که به مرزهای ورودی کانادا رسیدید، پلیس مرزی ممکن است به شما اجازه اقامت تا 6 ماه را بدهد و شما باید تاریخ خروجتان را در پاسپورت مشخص کنید. 


چه افرادی مجاز به سفر کانادا و دریافت ویزای کانادا هستند؟

متقاضی باید
*پاسپورت معتبر داشته باشد.
*سوء پیشینه کیفری نداشته باشد.
*سلامت جسمانی و عقلانی داشته باشد.
*دلایل قانع کننده به پلیس مهاجرت اعطا کند که حتما به کشورش بازمیگردد.
*در مدت زمان اقامت خود پول کافی به همراه داشته باشد.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی و گردشگری کانادا دارای دو نوع است
1.ویزای یکبار ورود 2.ویزای چندبار ورود

1.ویزای یکبار ورود کانادا Single Entry
ویزای سینگل کانادا یا ویزای یک بار ورود کانادا فقط اجازه ورود به کشور کانادا برای کی بار را می دهد و در زمان مشخص شده در ویزا باید خاک کانادا را ترک نماید.

2.ویزای چندبار ورود کانادا (ویزای 5 ساله کانادا ) Multiple Entry
ویزای چندبار ورود به کانادا که به آن ویزای مولتی کانادا نیز گفته می شود برای مدت 5 سال اعتبار دارد و دارندگان این ویزا اجازه ورود و خروج مکرر به مدت 5 سال را دریافت می کنند. البته لازم به ذکر است که ویزای مولتی کانادا در حالت کلی 5 ساله است اما در هنگام صدور ویزای کانادا، به اعتبار گذرنامه شخص بستگی دارد. و هر زمان که پاسپورت اعتبار داشته باشد ویزا به همان اندازه اعتبار میگیرد. به عنوان مثال پاسپورت اگر 3 سال اعتبار داشته باشد ویزای کانادا نیز اعتبار 3 ساله دریافت می کند. و نکته مهم اینکه فرد متقاضی در هر بار ورود به خاک کانادا فقط 6 ماه می تواند در کانادا حضور داشته باشد.

ویزای-گردشگری-کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا جزء ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت محسوب میشود. ویزای تحصیلی کانادا در واقع نوعی گواهی معتبر است که به افراد غیر کانادایی اجازه تحصیل در کانادا را می دهد. تفاوت چندان در مقطع تحصیلی وجود ندارد برای تمام مقاطع تحصیلی باید یک روند را گذراند و پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای تمام مقاطع یکسان است. جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید. همچنین داشتن دعوتنامه رسمی از سوی مدرسه، دانشگاه و موسسه مورد نظر از الزامات دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. این نوع ویزا در بازه زمانی 4 ماهه تا 6 ماهه صادر می شود.


شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا

*نامه پذیرش از موسسه آموزشی معتبر مورد نظر که در آن حتما باید گزینه های شهریه پرداختی، تاریخ شروه و اتمام دوره و ثبت نام دوره ذکر شده باشد. **اگر قصد تحصیل در کبک را دارید جدای از داشتن نامه پذیرش باید گواهی پذیرش از کبک که توسط اداره مهاجرت کبک صادر می شود را داشته باشید.

*داشتن تمکن مالی حداقل برای یکسال زندگی در کانادا
*گواهی عدم سوء پیشینه
*پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
*ارائه مدرک به اینکه فرد متقاضی قصد ماندن به طور کامل در کانادا را ندارد و بعد از اتمام دوره به کشورش بازمیگردد.
*ترجمه مدارک هویتی
*داشتن مدرک زبان


اجازه تحصیل در کانادا Study Permit

اجازه تحصیل در کانادا یا استادی پرمیت در واقع مدرکی است که آژانس صادر می کند و به واسطه آن به دانش آموزان اجازه تحصیل در کانادا را می دهد. در صورت درخواست اجازه تحصیلی باید قبل از سفر تمام مدارک مورد نیاز را اپلای کنید.

اجازه تحصیل در کانادا عموما به اندازه میزان زمان تحصیل شما در کانادا است و به جز آن زمان 90 روز نیز اضافه است که این 90 روز برای زمان ترک کانادا یا تمدید اقامت است.

اگر برای تحصیل خود، نیاز به گذراندن دروس پیش نیاز داشته باشید اجازه تحصیل در کانادا یا استادی پرمیت را از زمان آغاز این درون به اضافه یک سال می باشد.

اگر تا زمان پایان مدت اقامت، دوره تحصیلی خود را تمام نکرده باشید باید اقامت خود را تمدید کنید. در غیر اینصورت نمی توانید ادامه تحصیل داده و باید به کشور خود بازگردید.

پست داک کانادا
پست داک کانادا یا مطع پست دکتری شبیه به دوره دکتری است. همانند دوره دکتری، دانشجو میبایست با یک استاد راهنما مذاکره کند و پس از جمع آوری و ارائه مدارک لازم از دانشگاه مورد نظر خود باید پذیرش بگیرد. اگر فرد متقاضی دوره دکتری خود را در کشور دیگری گذرانده باشد باید نسبت به معادل سازی مدرک خود اقدام نماید و اگر نیاز به گذراندن واحد های اضافی است آن را بگذراند. جهت تحصیل در دوره پست داک کانادا باید مدارکی مانند آیلتس 7، توصیه نامه و انگیزه نامه تحصیلی و مدارک هویتی را ارائه دهد. 

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیلات در کانادا دارای مزایای بسیاری است و به همین دلیل بسیاری از متقاضیان کانادا را برای گذران تحصیلات خود انتخاب میکنند. از جمله مزایای تحصیلی در کانادا می توان موارد زیر را یادآور شد:

*تحصیل به زبان انگلیسی
*تحصیل در دانشگاه های معتبر
*امکان کار در هنگام تحصیل
*تحصیل در یکی از امن ترین کشورهای دنیا
*امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و پس از آن دریافت اقامت دائم کانادا

ویزای-تحصیلی-کاناداویزای شغلی کانادا

با وجود اینکه کشور کانادا کشوری وسیع از نظر مسافت است اما در واقعیت از نیروی کم کاری برخوردار است. ویزای کاری کانادا یکی دیگر از روش های دریافت ویزای کانادا است. این نوع ویزا در واقع نوعی فرصت است برای افراد غیر کانادایی که بتوانند به واسطه کار به کشور کانادا وارد شوند. 


ویزای شغلی کانادا از روش اکسپرس اینتری Express Entry

روش اکسپرس اینتری ویزای کاری کانادا بر اساس امتیاز بندی است. امتیاز را مواردی مانند سطح زبان، سن، سابقه کاری، تحصیلات متقاضی مشخص می کند و هر چه امتیاز فرد بالاتر باشد ویزای شغلی کانادا راحت تر دریافت می شود.


ویزای شغلی کانادا از طریق برنامه تجاری

در روش برنامه تجاری، افرادی که برای ویزای کاری کانادا درخواست می دهند، باید حرفه مد نظرشان جز دسته بندی مشاغل حرفه ای کانادا باشد (NAFTA) و نکته دیگر اینکه از سوی اداره مهاجرت کانادا جاب آفر داشته باشند.

شرایط دریافت ویزای شغلی کانادا

برای دریافت ویزای کاری کانادا باید فرد متقاضی یک سری ویژگا ها و شرایط را داشته باشد تا بتواند ویزای کاری کانادا را دریافت کند.

*مدرک زبان
*حداکثر سن 35 سال
*حداقل مدرک تحصیلی لیسانس

دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت که در آن فرد متقاضی باید از سمت کارفرمای کانادایی دعوت به کار شده باشد. در این صورت است که فرد می تواند با در دست داشتن مجوز استخدام از سوی کارفرمای کانادایی برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نماید.

ویزای-کاری کانادا


ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا تصمیم گرفته است که از طریق یک سری برنامه های تجاری و سرمایه گذاری و کارآفرینی، افرادی را جذب نماید که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد و توسعه اقتصادی و بهبود بازار کانادا دارند. از این رو مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های دریافت اقامت دائم کانادا است. اگر تمایل به دریافت اقامت دائم کانادا هستید می توانید از طریق برنامه های متعددی که دولت های فدرال و استانی کانادا تدارک دیده اند اقدام به سرمایه گذاری و در نهایت دریافت اقامت دائم کانادا کنید. 

روشهای سرمایه گذاری در کانادا

*سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
*سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی
*سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ
*سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
*سرمایه گذاری فدرال

ویزای طلایی کانادا

ویزای طلایی در حقیقت نوعی برنامه جذاب است برای جذب ثروتمندان مهاجر و در ازای آن یک سری آپشن های عالی دریافت می کنند.

ویژگی های ویزای طلایی کانادا

*اجازه زندگی و کار در کانادا
*اجازه داشتن همراه و اعضای خانواده
*بهره مندی از خدمات آموزشی و مراقبت های بهداشتی رایگان
*اجازه راه اندازی کسب و کار
*دریافت شهروندی کانادا
*دریافت اقامت دائم کانادا

شرایط اخذ ویزای طلایی کانادا

*داشتن مهارت و تجربه تجاری
*پشتیبانی منبع و منشاء دارایی های شما
*زندگی کردن در کانادا حداقل 3 سال قبل از درخواست ویزای طلایی کانادا

ویزای-طلایی

ویزای پارتنر کانادا

در ویزای پارتنر کانادا یا ویزای همراه کانادا در واقع، همسر متقاضی می تواند با درخواست و دریافت ویزای کاری کانادا به عنوان همراه، میتواند اجازه کار به صورت تمام وقت را دریافت کند.  برای درخواست ویزای همراه کانادا می توانید در دو زمان اقدام کنید. 
*اول اینکه فرد متقاضی درخواست ویزای تحصیلی کانادا را بدهد و پس از دریافت آن خانواده اقدام به ویزای همراه کانادا را درخواست دهند.
**دوم اینکه به صورت همزمان فرد متقاضی و خانواده درخواست ویزا دهند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه کانادا

*پاسپورت
*دعوت نامه
*اثبات تمکن مالی
*تمکیل فرم درخواستی
*بیومتریک و معاینات پزشکی
*گواهی ازدواج

ویزای-پارتنر-کانادا
ویزای ازدواج کانادا

مهاجرت از طریق ازدواج، سریعترین روش برای مهاجرت به کانادا است و دلیل آن این است که دولت کانادا اهمیت بسیار زیادی به تشکیل خانواده و انسجام آن قائل است. در دو حالت است که می توانید برای ویزای ازدواج کانادا اقدام نمایید. اگر غیر کانادایی هستید و خارج از کشور کانادا زندگی میکنید و یا اگر غیر کانادایی هستید و با یکی از ویزاهای موقت مانند تحصیلی، کاری و توریستی در حال حاضر در کانادا قرار دارید می توانید با یکی از شهروندان کانادایی که اقامت دائم کانادا را دارند ازدواج کنید در این صورت می توانید شهروندی کانادا را دریافت کنید.

ویزای-ازدواج-کانادا

ویزای تضمینی فوری مولتیپل کانادا

در واقع ویزای فوری مولتیپل کانادا وجود ندارد و فرد متقاضی تنها می تواند پروسه انگشت نگاری و عکس برداری را سریع تر انجام دهد اما مابقی پروسه باید در زمان خود طی شود که تنها پروسه تایید مدارک توسط سفارت کانادا چیزی حدود 2 هفته تا 3 ماه طول می کشد. و عبارت ویزای تضمینی فوری مولتیپل کانادا صرفا برای عنوان تبلیغات استفاده می شود.


ویزای کانادا با و بدون مدرک زبان

جهت دریافت ویزای کانادا بدون مدرک زبان در دوره تحصیل معمولا جهت اخذ پذیرش هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان نیست اما مدارس کانادا تست تعیین سطح دارند و قبل از ثبت نام این تست انجام میشود و اگر دانش آموز به سطح مورد نظر در زبان انگلیسی یا فرانسه نرسد ملزم به گذراندن دوره پیش نیاز خواهد بود.


پیکاپ ویزای کانادا 

معنی پیکاپ در دریافت ویزای کانادا در واقع به پروسه ارسال پاسپورت به یکی از مراجع پردازش ویزا و سفارت کانادا به منظور وارد کردن لیبل ویزای کانادا گفته می شود.


ویزای کانادا با پاسپورت دومنیکا

افرادی که پاسپورت دومنیکا را در اختیار داشته باشند به راحتی می توانند به کانادا سفر کنند و دیگر نیازی به دریافت ویزای کانادا نیست. این قراردادی است که بین دولت های دومنیکا و کانادا بسته شده است و اتباع دومنیکا می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به کانادا سفر کنند. البته نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که پاسپورت دومنیکا را دارند حق انجام هیچ گونه فعالیت شغلی یا تجاری را ندارند و صرفا می توانند به منظور بازدید و گردشگری به کانادا سفر کنند.

دومنیکا

ویزای پناهندگی کانادا

پناهندگی را می توان آخرین گزینه برای مهاجرت به کانادا محسوب کرد. این روش می تواند خطرناک باشد و آژانس گردشگری هورام گشت هیچ نوع خدماتی را برای ویزای پناهندگی ارائه نمیدهد و جهت دریافت ویزای کانادا قانونی می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.


ثبت نام ویزای کانادا

پس از اینکه تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کردید باید نسبت به ثبت نام ویزای کانادا اقدام نمایید. دریافت وقت سفارت کانادا به دو روش انجام میشود. 1.دریافت وقت سفارت حضوری     2.دریافت وقت سفارت آنلاین


1.دریافت ویزای کانادا با روش حضوری

در روش حضوری فرد متقاضی باید تمام مدارک را به صورت ترجمه شده و مهر شده به یکی از کنسولگری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول، دبی یا ابوظبی مراجعه کند. پس از آن باید مرحله انگشت نگاری را به صورت حضوری انجام دهد. در این روش تمام هزینه ویزای کانادا از طریق بانک به حساب سفارت کانادا واریز می شود.


2.دریافت ویزای کانادا با روش آنلاین
برای انجام درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین می بایست نسبت به ایجاد کردن یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا اقدام نمایید. پس از آن مرحله ارزشیابی آنلاین است که در صورت تایید و صلاحیت کد کاربری را دریافت می کنید. در این صورت می توانید نسبت به در خواست وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین اقدام نماید. در این روش باید تمام مدارک مورد نیاز را اسکن کرده باشید. در این روش تمام هزینه ویزای کانادا از طریق کارت پرداخت می شود.


ویزای کانادا از چه کشورهایی صادر می شود؟
ویزای کانادا از ترکیه
ویزای کانادا از ایران
ویزای کانادا از آلمان
ویزای کانادا از اروپا
ویزای کانادا از سوئد
ویزای کانادا از اتریش

ویزای کانادا


سوالات متداول

  • حداکثر زمان مجاز با ویزای توریستی با هر بار ورود چقدر است؟
  • جهت دریافت ویزای کانادا باید دعوت نامه داشته باشیم؟
  • آیا با ویزای توریستی کانادا می توان در کانادا به دنبار کار گشت و کار کرد؟
  • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا به چه زبانی باید ترجمه شود؟
  • معمولا پروسه دریافت ویزای کانادا چقدر زمان می برد؟
  • مجرد یا متاهل بودن در دریافت ویزای کانادا تاثیر دارد؟