ویزای فرانسه

فرم ثبت نام ویزای فرانسه

فرانسه کشوری زیبا در قسمت شمال غربی اروپا، از قدیم ترین کشورهای جهان و از اعضای اتحادیه اروپا است. فرانسه بعد از آلمان به عنوان دومین کشور پرجمعیت اروپایی شناخته میشود. این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی، در میان مهمترین ملت های جهان غرب قرار دارد. کشور فرانسه با آلمان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک هم مرز است و توسط اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه، کوه های آلپ و پیرنه احاطه شده است. کشور فرانسه وظیفه تولید محصولات کشاورزی اروپا را به عهده دارد. 

فرانسه

ویزای فرانسه

برای سفر به فرانسه مانند بسیاری از کشورهای دیگر باید اقدام به دریافت ویزای فرانسه کنید. ویزای فرانسه از جمله سخت ترین شرایط را برای اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی اعمال کرده است. اولین شرط برای دریافت ویزای فرانسه، ویزای شینگن است. یعنی اگر ویزای شینگن نداشته باشید نمی توانید ویزای فرانسه را دریافت نمایید. 

انواع ویزای فرانسه

ویزای فرانسه در حالت کلی، دارای دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت است، ویزای فرانسه کوتاه مدت برای مواردی مانند اهداف گردشگری، سفرهای کاری و تجاری و همچنین بازدید از خانواده صادر می شود. با ویزای فرانسه کوتاه مدت می توانید تا 90 روز در فرانسه حضور داشته باشید. ویزای بلند مدت فرانسه برای هر نوع اقامتی است که بیش از 90 روز نیاز باشد که در کشور فرانسه حضور داشته باشید. به این منظور باید ویزای بلند مدت فرانسه را دریافت نمایید. با ویزای بلند مدت که ویزای مولتی نیز نامیده می شود می توانید به مدت 3 ماه تا یکسال در خاک فرانسه حضور داشته باشید. ویزای فرانسه دارای چهار نوع است. انواع ویزای فرانسه شامل ویزای توریستی فرانسه، ویزای کاری فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه و ویزای ترانزیت فرانسه است. 

ویزای توریستی فرانسه

ویزای تضمینی توریستی فرانسه مختص مسافرینی است که قصد بازدید از کشور فرانسه را برای مدت زمان کمتر از 3 ماه را داشته باشند. فرد متقاضی ویزای توریستی فرانسه مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نمی باشد و تنها مجاز به گشت و گذار و استفاده از خدمات پزشکی بیمارستان است. از این برای گردشگران ویزای اتحادیه شینگن و یا ویزای ملی از نوع C صادر می شود.

ویزای کاری فرانسه

ویزای شغلی فرانسه برای کسب و کار در خاک کشور فرانسه طراحی شده است و بنا به موقعیت افراد متفاوت است، خویش فرما، کارمند، شغل فردی و مدت زمان اقامت متفاوت است.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه مناسب افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارند و یا قصد دارند در طرح های تحصیلی مشارکتی و یا تبادل دانشجو شرکت کنند. تحصیل در دانشگاه های فرانسه مانند بسیاری از دانشگاه های آلمان رایگان است و فقط مجاز به پرداخت مبلغی بین 175 یورو تا 570 یورو سالانه هستید. ویزای تحصیلی فرانسه از نوع ویزای شینگن بلند مدت است، این ویزای توسط سفارت فرانسه صادر می شود. ویزای تحصیلی فرانسه به صورت مولتی صادر می شود و امکان تمدید این ویزا از داخل خود فرانسه امکانپذیر است. 

ویزای ترانزیت فرانسه

ویزای ترانزیت فرانسه یا ویزای عبور از فرانسه، تنها مختص افرادی است که مقصدشان جایی به جز حوزه شینگن است اما برای عزیمت به آنجا، ملزم به عبور از خاک فرانسه و همچنین جابه جایی هواپیما در فرودگاه فرانسه هستند. با دریافت ویزای ترانزیت فرانسه اجازه خروج از فرودگاه را ندارید و تنها مجاز به تعویض پرواز برای رسیدن به مقصد مورد نظر هستید. 

شرایط اخذ ویزای فرانسه

دریافت ویزای شینگن فرانسه نسبت به ویزای دیگر کشورهای شینگن، کمی سخت تر است اما غیر ممکن نیست و با آگاهی از شرایط دریافت ویزای فرانسه می توانید ویزای فرانسه را دریافت نموده و از ریجکتی ویزای فرانسه جلوگیری کنید.

شرایط دریافت ویزای فرانسه

*اگر ویزای شینگن ندارید نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام نکنید. سفارت فرانسه درخواست ویزای فرانسه را برای افرادی که ویزای شینگن نداشته اند حتی در شرایط خاص را رد می کند.

*اگر قصد دارید با خانواده برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید باید توجه داشته باشید که تمام افراد خانواده باید حتما در پاسپورت خود یک ویزای شینگن داشته باشند. پس این احتمال که سرپرست خانواده ویزای شینگن داشته باشد کافیست درست نیست و در این صورت فقط سرپرست خانواده ویزای فرانسه را دریافت می کند و سایر افراد خانواده ریجکت می شوند.

*برای دریافت ویزای مولتی فرانسه باید تاریخ آخرین اخذ ویزای شینگن شما باید حداکثر یکسال گذشته باشد.

*جهت دریافت ویزای شینگن فرانسه باید حداقل تمکن مالی 200 میلیون ومان به ازای هر نفر ارائه دهید. همچنین گردش حساب فرد متقاضی باید در 6 ماه اخیر بالا باشد. منظور از گردش حساب صرفا تعداد تراکنشات مد نظر است، توجه داشته باشید که گردش حساب اهمیت بالاتری نسبت به تمکن مالی در اخذ ویزای فرانسه دارد.

هزینه ویزای فرانسه

هزینه دریافت ویزای فرانسه با توجه به نوع ویزای فرانسه تعیین می شود. ویزای فرانسه بدون توجه به نوع آن به دو گروه عادی و مولتی تقسیم می شود. برای دریافت ویزای فرانسه و اطلاع از نحوه دریافت ویزای فرانسه با آژانس گردشگری هورام گشت همراه باشید.

قیمت-ویزای-فرانسه

مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه

مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه نقش مهمی در اعطا و یا عدم اعطای ویزای فرانسه به شما را دارد.
*فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه
*گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی
*رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
*اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
*اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضی ارائه گواهی اشتغال به کار (و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)
*گردش حساب و تمکن مالی
*ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی (برای ویزای انفرادی اجباری نیست)
*رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
*ارائه اصل دعوت نامه (در صورت وجود)
*بیمه مسافرتی معتبر در حوزه شینگن 

ریجکت ویزای فرانسه

ریجکت ویزای فرانسه مانند مابقی ویزاهای حوزه شینگن به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که در اینجا به چند دلیل رایج برای رد شدن ویزای فرانسه اشاره می کنیم:

*عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از منطقه شینگن
*عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در کشور فرانسه
*ارائه مدارک جعلی و یا دروغین
*عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با هدف سفر به کشور فرانسه


ریجکت-ویزای فرانسه

رفع ریجکتی و یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه

در صورت درخواست ویزای فرانسه، ویزای شینگن فرانسه شما ریجکت شود طبق قانون ویزاهای شینگن، شما تا 6 ماه مجاز به اقدام دوباره نیستید اما امکان اعتراض به سفارت این کشور وجود دارد. در صورت درخواست اعتراض نسبت به رد شدن ویزای فرانسه، باید نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در نامه خود به افسران ویزا با سند و مدرک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. نامه های اعتراضی در سفارت فرانسه در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10:30 تا 11:30 جمع آوری می شود. جهت دریافت وقت سفارت فرانسه با آژانس هورام گشت همراه باشید.

ویزای فرانسه با دعوت نامه

دعوت نامه برای ویزای فرانسه، می تواند توسط بستگان درجه یک، دوست، آشنا و حتی یک موسسه باشد اما دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک اعتبار بیشتری دارد. لازم به ذکر است که دعوتنامه کسری مدارک را پوشش نمیدهد و باید کلیه مدارک ویزای فرانسه را ارائه دهید. در صورت ارائه دعوتنامه باید توجه داشته باشید که باید اصل دعوتنامه را ارائه دهید و اسکن و کپی برای اخذ ویزای شینگن ویزای فرانسه اعتباری ندارد.

پیگیری ویزای فرانسه

در صورتی که ویزای فرانسه را از طریق مسئولین آژانس گردشگری هورام گشت درخواست داده اید، مسئولیت پیگیری ویزای فرانسه به عهده مسئولین آژانس است.  

اعتبار ویزای فرانسه

مدت اعتبار ویزای فرانسه به نوع ویزایی که انتخاب کرده‌ا‌ید بستگی دارد. مدت زمان اعتبار هر یک از ویزاهای فرانسه را می توانید در اینجا مشاهده کنید:

ویزای کوتاه مدت یا شینگن

۹۰ روز

ویزای طولانی مدت

 ۳ ماه تا ۱ سال

ویزای ترانزیت 

حداکثر ۵ روز

سوالات متداول

  • فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه با چه زبانی است؟
  • آیا برای دریافت ویزای فرانسه نیاز به ضمانت نامه بانکی داریم؟
  • برای وقت سفارت فرانسه نیازی به حضر شخص متقاضی است؟
  • در صورت ریجکتی، هزینه ای که برای وقت سفارت پرداخت کرده ایم عودت داده می شود؟